logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Bezpłatna spirometria w ramach środy z profilaktyką w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ

2019-10-08

   

Jutro w godz. 10.00-14.00 zapraszamy do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ we Wrocławiu na bezpłatne badanie spirometryczne z okazji X Dni Spirometrii.

 

Badanie spirometryczne jest podstawowym badaniem umożliwiającym rozpoznanie chorób obturacyjnych. Wykonywanie spirometrii pozwala na wczesną diagnostykę obturacji i szybkie rozpoznanie POCHP lub ocenę ciężkości astmy.

 

Dni Spirometrii 2019 odbywają się w dniach  7-12 października w całej Polsce i są częścią europejskiej kampanii HEALTHY LUNGS FOR LIFE.  W 2019 roku hasłem kampanii jest „Breathe Clean Air”. Oddychanie czystym powietrzem przyczynia się do poprawy stanu zdrowia osób z alergią, astmą i POCHP.  W Polsce do hasła Oddychaj czystym powietrzem dodajemy kolejne „Zatrzymaj astmę i POCHP”. Obecnie na choroby obturacyjne płuc, choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70% chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie.

 

Lista placówek medycznych, w których odbywają się bezpłatne badania spirometryczne znajduje się tutaj:

https://astma-alergia-pochp.pl/dni-spirometrii/lista-zarejestrowanych-placowek

 

Dodatkowo, jak w każda środę, dla wszystkich chętnych bezpłatne badanie poziomu cukru,  ciśnienia krwi, BMI (analizy wagi ciała oraz tkanki tłuszczowej) oraz konsultacje dietetyczne na temat diety i odżywiania, które mogą poprawić funkcjonowanie przy obturacyjnej chorobie płucnej oraz zmniejszyć problem bezdechu sennego.

 

Zapraszamy! Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ we Wrocławiu ul. Dawida 2, w godz. 10.00-14.00

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .