logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Rzecznik Prasowy - informacje

Komunikat na temat leczenia w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu

2019-06-10

   

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza - Radeckiego we Wrocławiu zapewnia, że leczenie małych pacjentów w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” jest bezpieczne i nie ma żadnych zagrożeń w realizacji udzielania świadczeń zdrowotnych.

 

Liczba personelu pielęgniarskiego pracującego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej  zapewnia bezpieczeństwo małych pacjentów.  Według „norm” w Klinice powinno być 65,8 etatów pielęgniarskich, a obecnie zatrudnione są 84 pielęgniarki. 

 

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ nie odbiera żadnych skarg dotyczących dostępności do leczenia onkologicznego w tym zakresie. Zgodnie z zapewnieniami dyrekcji szpitala pacjenci przyjmowani są na bieżąco.

 

W ciągu ostatnich trzech lat nakłady na opiekę onkologiczną w województwie dolnośląskim wzrosły z ponad 500 mln zł w 2016 roku do ponad 650 mln zł  w 2018. Kontrakt Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej  Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zwiększył się z 40 mln zł w 2016 r. do ponad 53 mln zł w 2018 r.

 

Zapewnienie dostępności do leczenia pacjentów onkologicznych, w szczególności tych najmniejszych,  stanowi jeden z głównych priorytetów Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

 

 

 

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .