logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Od 1 października zmieniają się miejsca udzielania świadczeń w zakresie badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej

2018-09-25

   

Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że od 1 października 2018 roku obowiązują nowe umowy w zakresie badań rezonansu magnetycznego oraz tomografii komputerowej. Obecnie takie badania będą realizowane w 59 miejscach.  

 

Jednocześnie Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ przypomina o zasadach korzystania ze świadczeń zdrowotnych w przypadku zakończenia przez placówkę medyczną umowy z Funduszem.

 

Pacjenci oczekujący w kolejce na badanie w placówce, która zakończyła z NFZ umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych powinni zgłosić się do niej w celu otrzymania oryginału skierowania oraz bezpłatnego zaświadczenie o wpisaniu na listę oczekujących wraz z podaniem daty, kiedy pacjent został  do niej wpisany. Pacjent za wydanie zaświadczenia nie ponosi opłaty.

 

Na podstawie skierowania osoba ubezpieczona wybiera nową placówkę medyczną spośród tych, które aktualnie posiadają z Funduszem umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych w danym zakresie usług zdrowotnych.

 

Wybrana placówka medyczna – o ile nie ma bieżącej możliwości zrealizowania świadczenia – ma obowiązek w dniu zgłoszenia wpisania pacjenta na listę oczekujących uwzględniając datę wpisu w poprzedniej placówce. W trakcie rejestracji należy przedstawić skierowanie, a także dołączyć zaświadczenie o dacie zgłoszenia do kolejki w placówce medycznej, która zakończyła umowę z NFZ.

 

Pacjent rejestrując się na badanie w nowej placówce jest zobowiązany do dostarczenia oryginału skierowania nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia rejestracji. 

 

Informacje o placówkach medycznych realizujących umowy zawarte z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ dostępne są na stronie internetowej Oddziału www.nfz-wroclaw.pl w zakładce „Gdzie się leczyć” lub można uzyskać osobiście w Dolnośląskim Oddziale Wojewódzkim w godzinach 08.00-16.00 w Centrum Obsługi Ubezpieczonych we Wrocławiu ul. Dawida 2 lub telefonicznie dzwoniąc na numer telefonu 71/ 79 79 100 i na bezpłatną infolinię 800 804 001.

 

Czerwoną czcionką zostały zaznaczone te placówki medyczne, które do tej pory nie miały umowy z DOW NFZ.

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .

Pliki do pobrania
1. Realizatorzy rezonansu magnetycznego - 19 kB
2. Realizatorzy tomografii komputerowej - 18 kB