logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Weryfikacje i walidacje

WAŻNE - komunikat dot. wstecznej weryfikacji kontrolnej sprawozdawczości/rozliczeń – 2017 rok (bez PSZ (03/8))

2018-02-28

   

            W nawiązaniu do komunikatu z 23 lutego 2018 roku Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusz Zdrowia informuje, że zakończona została weryfikacja kontrolna umów obowiązujących w 2017 roku. Wyniki przedmiotowej weryfikacji dostępne są poprzez Portal Świadczeniodawcy (kompleksowy przegląd wyników weryfikacji).

            W terminie od 1 do 15 marca 2018 roku należy dokonać wszelkich korekt sprawozdawczości i rozliczeń. Komunikacja jest ograniczona do trybu poprawiania/korygowania (usuwania danych o świadczeniach, możliwość poprawy danych statystycznych, możliwość poprawy danych rozliczeniowych bez możliwości przenoszenia pozycji rozliczeniowych pomiędzy punktami umowy lub umowami lub miesiącami/okresami rozliczeniowymi) z dostępem do pełnego trybu naliczenia świadczeń do zapłaty. W przypadku umów POZ możliwe jest tylko usuwanie danych o świadczeniach i poprawianie danych statystycznych. Powyższe dot. tylko i wyłącznie umów wymienionych w zał. wykazie i umów POZ.

 

 

UWAGA!

W przypadku poprawy danych statystycznych i/lub rozliczeniowych należy dokonać tej czynności poprzez przekazanie nowej wersji już wcześniej sprawozdanych danych statystycznych/rozliczeniowych. Nie należy dokonywać poprawy poprzez usunięcie i ponowne przekazanie danych. Nie będzie możliwości ponownego przesłania usuniętych danych.

Waldemar Pliński
Naczelnik Wydziału Ekonomiczno-Finansowego

  DWR

Pliki do pobrania
Wykaz umów, których komunikat dotyczy - 371 kB