logo obrazekDolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

  • A
  • A+
  • A++

Aktualności DOW NFZ

Drukuj
   

Aktualności dla pacjenta, ubezpieczonego

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne

2018-09-13

   

W dniach od 1 do 6 października br. w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Spirometrii 2018 w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu będzie można wykonać bezpłatne badanie spirometryczne w Regionalnej Przychodni Specjalistycznej Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu ul. Grabiszyńska 105, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-18.00 oraz w sobotę w godzinach 10.00-14.00. Rejestracja na badanie odbywa się pod numerem telefonu 71 33 49 731 w godzinach 10.00-19.00.

 

Zachęcamy do bezpłatnej spirometrii - nieinwazyjnego badania, które pozwala ocenić pojemność i przepływ powietrza przez płuca oraz ich funkcję, a które jest niezbędne do potwierdzenia diagnozy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Dzięki wczesnemu wykryciu choroby i właściwemu postępowaniu możliwe jest spowolnienie procesu chorobowego oraz poprawa jakości i długości życia chorego.

Ogólnopolską akcję, pod patronatem Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, organizuje Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP.

 

Joanna Mierzwińska
Rzecznik Prasowy

  .